מיצוי זכויות רפואיות – מה אתם יכולים להשיג?

מיצוי זכויות רפואיות הוא תהליך מורכב. למרות שזכויות רפואיות הן זכויות שמגיעות לכם על פי חוק, לא במקרה משתמשים במונח "מיצוי זכויות". הכוונה היא לכך שאם לא תדאגו למצות את כל הזכויות הרפואיות שלכם, יהיה פער בין מה שמגיע לכם לבין מה שתקבלו – אם בכלל תקבלו.

מיצוי זכויות רפואיות – למה לא כדאי לוותר?

 

מבולבלים? הנה דוגמה. נניח שאתם סובלים ממחלה או ממוגבלות מסוימת, שבגינה אתם דורשים לקבל קצבת נכות. הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי עלולה להחליט שמגיע לכם לקבל רק 49 אחוזי נכות, למרות שנדרש אחוז גבוה יותר כדי לקבל קצבה.

ההתמודדות מול המוסד לביטוח לאומי לא פשוטה וייתכן שתוותרו על המאבק. זאת, למרות שהמחלה שלכם מגבילה אתכם ופוגעת בתפקוד היומיומי.

אבל רגע, למה בעצם לוותר? העלאת אחוזי הנכות היא קריטית לקבלת קצבת נכות, וקצבה כזאת תשנה את חייכם מן הקצה אל הקצה. מן הסתם, לא תתנגדו לקבל אלפי שקלים בחודש…

אתם יכולים להגיש ערר. לפי הקריטריונים של הביטוח הלאומי, מי שנקבעו לו פחות מ–80% נכות רפואית, או דרגת אי-כושר שאינה עולה על 74%, רשאי לערער על אחוז הנכות הרפואית לפני ועדה רפואית לעררים. לשם כך במקרים רבים כדאי לפנות אל גוף שמתמחה במיצוי זכויות.

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא BANNER-3.png

גוף כזה יכול להכין אתכם לוועדה רפואית ולסייע לכם לקבל את חוות הדעת הדרושות כדי לשכנע את הביטוח לאומי בצדקתכם.

 

אם נדמה לכם שמדובר במקרים נדירים שבהם תהליך של מימוש זכויות רפואיות מסתיים בסכום חד פעמי של עשרות אלפי שקלים, אתם טועים. יש גם מקרים שמסתיימים בפיצוי של מאות אלפי שקלים. ועוד לא אמרנו מילה על קצבת נכות של אלפי שקלים בחודש. יש מספר רב של מחלות וליקויים שיכולים לזכות אתכם בקצבה חודשית, בפיצוי, בסיוע או בפטור ממס. ייתכן שאתם אפילו לא יודעים שהמגבלה שמפריעה לכם כל כך, וגורמת לאובדן כושר עבודה, עומדת בקריטריונים.

כמובן שיש גם מי שדואג להפוך את היידע ללא נגיש. השפה המקצועית מורכבת והדרישות מרתיעות. זו גם הסיבה שיצא שם כל כך מפחיד לתהליך של מיצוי זכויות רפואיות.

האם מיצוי זכויות רפואיות יעיל מול חברת הביטוח?

לעתים נדמה שמיצוי זכויות רפואיות הוא תהליך שמיועד רק לקבלת קצבה או פיצוי מביטוח לאומי, אבל זה ממש לא נכון. חברות הביטוח נוהגות גם הן להערים קשיים על מבוטחים כדי להימנע מלתת להם את הכסף שמגיע להם. לפעמים מדובר באלפי שקלים בודדים ולפעמים בהרבה יותר כסף. כך למשל, אם במשך שנים אתם משלמים על ביטוח אובדן כושר עבודה ונפצעתם, ייתכן שמגיע לכם כסף מחברת הביטוח. 

במקרה שאתם לא בדיוק יודעים מה לעשות ואל מי לפנות, כדאי שתיעזרו במומחים למיצוי זכויות רפואיות אשר ינחו אתכם כיצד לקבל חוות דעת רפואית. מה שבטוח, אין שום סיבה לאפשר לחברת הביטוח להתנער מהתשלום. 

 

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא BANNER-3.png
אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
הכל על פיברומיאלגיה ושמן CBD

מחלות שונות ורבות משפיעות בצורות שונות על גוף האדם. חלקן מחייבות טיפולים מסוימים, חלקן זמניות עד מעבר הסימפטומים וחלקן פתירות באמצעות שילוב של שמירה על

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?