נפצעתם בחו"ל ויש לכם ביטוח? מה עושים עכשיו

אם נפצעתם בעת חופשה בחו״ל, קודם כל אנחנו ממש מצטערים לשמוע! פציעה בחו״ל יכולה להיות מאד מעציבה ומאכזבת. דווקא כשאנחנו בשיא הכיף להפצע או להקלע לתאונה זה עניין מאד לא משמח. סביר להניח שעשיתם ביטוח נסיעות לפני הנסיעה, שכן ביטוח נסיעות הוא בגדר חובה.

לצד סערת הנפשות והאכזבה ואולי אף הלחץ חשוב שתדעו מה עליכם לעשות, וכיצד הביטוח יכול לעזור לכם. כיצד יהיה הכי נכון לפעול? איך תפעילו את הביטוח בקלות? מה עליכם לשאול את הביטוח ומה לדווח לסוכני הביטוח? הכנו עבורכם מדריך עם כל מה שצריך לדעת.

 

נפצעם בחו״ל מה עושים עכשיו – הצעדים החשובים שעליכם לעשות!

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לנשום עמוק. מצב חירום הוא עניין מאד לא נעים ועליכם לתפעל אותו כרגע בצורה הטובה ביותר. ואז החלו לנקוט בפעולות הבאות:

 

יידעו את הביטוח

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא ליידע את הביטוח ולהתייעץ איתם כיצד לפעול ומה אתם צריכים לעשות. כיצד אפשר לתקשר איתם? את השאלה הזו שווה גם לשאול מבעוד מועד ובחו״ל תמיד להסתובב עם פרטי הביטוח בהשג יד, על כל מקרה שלא יהיה. חברות ביטוח גדולות ואמינות כגון הפניקס ביטוח חו"ל, הן חברות שקל לתקשר איתם והן מציעות זמינות תמידית על מנת לעזור למצבכם.

 

פנו לקבלת מענה רפואי

כמובן שעליכם לטפל בפציעה בהקדם האפשרי. אם מדובר בפציעה קשה תפנו למענה רפואי ורק לאחר מכן או במקביל דברו עם חברת הביטוח. אם לא מדובר בחירום תוכלו לבדוק בגוגל לאיזה רופא עליכם לגשת. אם אתם שוהים בבית מלון בקשו עזרה מהעובדים במלון והם יוכלו להנחות אתכם לאן לפנות.

תאונה

 

כיצד פונים לחברת הביטוח?

סביר להניח שתוכלו לפנות אליהם בקלות בווצאפ, או באפליקציה שלהם המכילה הרבה מידע ודרכי הקשרות. זהו מצב חירום לא נעים ולכן חשוב לבחור מראש בחברת ביטוח מעולה ואמינה. אם מדובר בפציעה קלה יכול להיות שחברת הביטוח תפנה אתכם לבית החולים הקרוב ותמשיך להנחות אתכם משם. אם מדובר במשהו רציני יותר יכול להיות שהם ירצו להתערב באופנים אחרים. בכל מקרה התקשרו אליהם ונסו לתת תיאור מדויק ככל הניתן של מצב הפציעה. תוכלו למצוא פה מידע נוסף הפניקס ביטוח חו״ל טלפון.

 

מסמכים וקבלות

אחרי שתתגברו על הכל ותרגישו יותר טוב אתם תרצו לספק לחברת הביטוח את כל המידע האפשרי על הפציעה שלכם על מנת לקבל החזרים. לכן חשוב שתשמרו היטב את כל המסמכים הרפואיים שקיבלתם. אם קיבלתם מרשמים שימרו גם אותם וכמובן שימרו את כל הקבלות שקיבלתם על תשלום השונים. בקשו מהרופאים שטיפלו בכם לכתוב סיכום טיפול מפורט. כל הדברים האלה יעזרו לחברת הביטוח לטפל במקרה שלכם. טיפ קטן: צלמו את כל המסמכים בטלפון וכך יהיה לכם העתק נוסף. אז אנחנו מקווים שתרגישו טוב בקרוב! ותחזרו בשלום הביתה! בהצלחה!

תודיע לביטוח

אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
עשיתם תאונה? אלה הדברים שחשוב לעשות

תאונות דרכים הן אירועים מלחיצים ולא נעימים. הן דורשות מאיתנו להתאפס מהר וכבר בזירת התאונה לבצע פעולות בירוקרטיות ולדאוג לעצמנו. יש מספר דברים שחשוב מאוד

החלטתם להתגרש? למדו מה עושים עכשיו

ההחלטה לסיים את הנישואים היא אחת ההחלטות המאתגרות ביותר, המסמנת את תחילתו של פרק משמעותי בחיים. אם החלטתם להתגרש, חשוב שתיגשו אל התהליך עם הבנה

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?