האם הייעוץ בעו"ד גורם לי להיראות חשוד בחקירת מצ"ח?

המוזמנים לחקירת מצ"ח תוהים לא פעם לגבי ההסתייעות מצד עורך דין. שכן, חלקם סוברים שנוכחותו של עורך דין תגרום להם להיראות חשודים. עובדה זו הגיעה לאוזנינו לאחרונה. החלטנו להעלות מדריך מקיף בנושא שיסביר מה עומד מאחורי סברה זו ומה מומלץ לעשות במצבים כאלה. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתפעלו נכון.

 

הקדמה – הכול על חקירת מצ"ח

חשוב לציין תחילה הסבר קצר אודות החקירה, כדי שתכירו בה ותבינו את ההתנהלות סביבה. מדובר במצב שבו חייל נקרא למשרדו של המפקד ומשם הוא מועבר ישירות לחקירה. במקרים אחרים, החייל יכול לקבל התרעה מראש על החקירה. שני המקרים הללו מובילים ללחץ נפשי גבוה שעשוי להוביל לקבלת החלטות שגויה מצד החייל. תרחיש זה מצריך הסתייעות מצד גורם מוסמך שמכיר בחקירות מצ"ח.

 

איך תיראו אם תגיעו עם עורך דין לחקירה? זה לא משנה!

בשלב זה אתם וודאי מבינים שקבלת ייעוץ מצד עורך דין בחקירות מצ"ח הינו עניין קריטי שיכול לקבוע את גורלו של התיק. הרי אינכם מכירים בחוקים הצבאיים ולא למדתם בעבר על שיטות החקירה של מצ"ח. כך שאתם עשויים להתנהל באופן לקוי במהלך החקירה ולפגוע בעתידכם. ההמלצה היא שלא לחשוב על אחרים ברגעים אלו, אלא רק על עצמכם. כלומר, זה לא משנה איך תיראו אם תגיעו עם עורך דין לחקירה. זוהי זכותכם המלאה ואתם צריכים לנצל אותה. נזמין אתכם ללחוץ על הקישור הבא לקבלת מידע נוסף בכל הנוגע לזכויותיכם לפני ובמהלך חקירת מצ"ח: mifkada.co.il.

 

המקרים שבהם עורך דין צבאי יוכל לעזור

הסתייעות מצד עורך דין צבאי יכולה לבוא לידי ביטוי בכל מיני מקרים שהובילו לחקירת מצ"ח. מדוב לצורך הדוגמא במצבים הבאים:

  • תאונת אימונים
  • ירי
  • שימוש בסמים

עורך הדין מכיר את שיטות הפעולה של מצ"ח ואת הנהלים של צה"ל. כך שהוא יכול לבדוק את שאירע ולייעץ לכם, כדי להביא בסופו של יום את התוצאה הטובה ביותר עבורכם.

 

איך מגיעים לעורך דין צבאי?

סביר להניח שהבנתם כעת שזה לא משנה מה אחרים יחשבו עליכם ברגע שתגיעו עם עורך דין לחקירת מצ"ח. הדבר החשוב ביותר שצריך לשים עליו דגש הוא איכות ההגנה המשפטית שצריכה להינתן לכם. נמליץ לערוך חיפוש ברחבי הרשת אחר עורך דין מומלץ שיש לו ניסיון בליווי של חיילים שהוזמנו לחקירות מצ"ח, כדי שתוכלו להיות רגועים לאורך ההליך כולו.

 

השורה התחתונה

ייעוץ עם עורך דין טרם חקירת מצ"ח מראה שאתם מביני עניין בתחום. שכן, הסתייעות מצד גורמים מוסמכים תגרום לסובבים להבין שקראתם בנושא והגעתם להבנה שאינכם מכירים בהליך באופן מעמיק, כך שדרושה לכם הכוונה מקצועית. רגע לפני שהמדריך יגיע לסיומו, נמליץ להעביר את המידע החשוב הלאה, כדי שאחרים יוכלו להחכים ולהשתמש בו.

לבוא עם עורך דין לחקירה

אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
עשיתם תאונה? אלה הדברים שחשוב לעשות

תאונות דרכים הן אירועים מלחיצים ולא נעימים. הן דורשות מאיתנו להתאפס מהר וכבר בזירת התאונה לבצע פעולות בירוקרטיות ולדאוג לעצמנו. יש מספר דברים שחשוב מאוד

החלטתם להתגרש? למדו מה עושים עכשיו

ההחלטה לסיים את הנישואים היא אחת ההחלטות המאתגרות ביותר, המסמנת את תחילתו של פרק משמעותי בחיים. אם החלטתם להתגרש, חשוב שתיגשו אל התהליך עם הבנה

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?