החלטתם להתגרש? למדו מה עושים עכשיו

ההחלטה לסיים את הנישואים היא אחת ההחלטות המאתגרות ביותר, המסמנת את תחילתו של פרק משמעותי בחיים. אם החלטתם להתגרש, חשוב שתיגשו אל התהליך עם הבנה ברורה ומיטבית שלו. במאמר הבא תמצאו הדרכה לצעדים הראשונים שיש לנקוט לאחר קבלת החלטה לא קלה זו, במטרה לספק לכם בהירות ותמיכה בתקופה קשה.

 

הבינו את הזכויות והחובות המשפטיות שלכם

לפני נקיטת צעדים קונקרטיים כלשהם, חיוני שתכירו את הנוף המשפטי של תחום הגירושין. דיני גירושין טומנים בחובם ניואנסים דקים ובעלי השפעה ניכרת על כל פרט: מחלוקת רכוש ועד משמורת ילדים ומזונות. עבור ייעוץ מותאם אישית שמתחשב בפרטים הייחודיים של מצבכם, התייעצות עם עורך דין גירושין מוסמך חשובה לאין ערוך. כל ניסיון לבצע פעולות מורכבות באופן עצמאי יעלה חרס בידכם.

מה זה מחזור משכנתא ומי יכול לעשות את זה

פנו לייעוץ משפטי

שכירת עורך דין גירושין שמיישר קו עם הצרכים והמטרות שלכם הוא צעד קריטי. חפשו עורך דין בעל ניסיון בתחומים הרלוונטיים ביותר לתיק שלכם, בין אם מדובר בחלוקת נכסים מורכבת או הסדרי משמורת ילדים. עורך דין מקצועי יכול לספק ייעוץ אסטרטגי ולייצג את האינטרסים שלכם כראוי בבית המשפט. שקלו אפשרות לקבוע ייעוץ עם מספר עורכי דין כדי למצוא את ההתאמה הטובה ביותר מבחינת מומחיות, גישה ואישיות.

 

רווחת הילדים ראשונה במעלה

אם יש לכם ילדים, רווחתם צריכה להיות בראש סדר העדיפויות לאורך תהליך הגירושין. התחילו לחשוב על הסדרי משמורת כבר בשלב מוקדם. מומחים רבים ממליצים לגשת לשיחה זו מתוך חשיבה שיתופית, תוך התמקדות בטובת הילדים במקום בניצחון או הפסד. גישור גירושין או תהליכי גירושין בשיתוף פעולה יכולים להיות יעילים במיוחד בהגעה להסכמות המשרתות את צרכי הילדים ומאפשרות ליחסי הורות משותפת להישאר חיוביים ככל האפשר.

 

השקיעו בסידורי המגורים שלכם

ההחלטה היכן לגור במהלך ואחרי הגירושין היא שיקול משמעותי. התשובה הנכונה משתנה עבור כל אדם, בהתאם לגורמים כמו כספים, תעסוקה, צרכי הילדים והעדפות אישיות. יש זוגות שבוחרים לחיות בנפרד באופן מידי, בעוד שאחרים עשויים להמשיך לחיות יחד לתקופה עקב אילוצים כלכליים או כדי להקל על הילדים. העריכו את האפשרויות שלכם בקפידה, תוך התחשבות ברווחתכם ובלוגיסטיקה הנלווית לכך.

 

בצעו הכנה רגשית

גירושין הם לא רק הליך משפטי אלא מסע רגשי מורכב. חשוב להכיר ולהתייחס להשפעה הפסיכולוגית של סיום נישואים. מערכות תמיכה, כולל חברים, משפחה ואנשי מקצוע כגון מטפלים או יועצים, יכולות לספק תמיכה נדרשת במהלך תקופה זו.

 

קצת אופטימיות – בנו לעצמכם תוכנית לעתיד

תוך כדי תהליך הגירושין, חשוב גם להתחיל לחשוב על העתיד שלכם ואפילו לצמוח מחדש. זה עשוי לכלול שיקולים לגבי שינויי קריירה, השכלה, רילוקיישן או יעדים אישיים שהיו בהמתנה. ראיית הגירושין כהזדמנות לצמיחה ולהתחלות חדשות יכולה לעזור למסגר את המעבר הזה באור חיובי יותר.

 

גירושין – הברירה האחרונה

ההחלטה להתגרש היא צעד משמעותי, רצוף במורכבויות משפטיות, כלכליות ורגשיות. על ידי הכרת כל הזכויות המוכרות לכם בחוק, פנייה לייעוץ משפטי מקצועי של עורך דין המתמחה בגירושין והיערכות פיננסית מתאימה, ובעיקר דאגה לרווחת הילדים, תצלחו את האתגר בכבוד ובחוסן נפשי גבוה.

לְהִתְגַרֵשׁ

אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
עשיתם תאונה? אלה הדברים שחשוב לעשות

תאונות דרכים הן אירועים מלחיצים ולא נעימים. הן דורשות מאיתנו להתאפס מהר וכבר בזירת התאונה לבצע פעולות בירוקרטיות ולדאוג לעצמנו. יש מספר דברים שחשוב מאוד

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?