3 חוקים שחובה לעקוב אחריהן כאשר פורצים רכבים ודלתות

פריצת לרכב ולבית יכולה להיעשות בצורה מורשית וגם עלולה להיעשות בצורה לא הוגנת. בדיוק לכן חשוב שתכירו את חוק פריצה לרכב ולבית. אתם לא תרצו לזמין פורץ מנעולים שיעתיק את צורת המפתח שלכם כחוק, אבל לאחר שהוא יפסיק לתת שירות כמנעולן הוא ישאר עם העתק של המפתח שלכם… אף אחד לא רוצה להסתכן ולעבור על החוק. קבלו את החוקים שחשוב להכיר לפני הזמנת מנעולן.

 

מנעולן חייב להיות בעל תעודת יושר

לכל פורץ רכבים ודלתות חייבת להיות תעודת יושר מהמשטרה. כשאתם מזמינים מנעולן לפריצת דלת הבית, חשוב שתקראו למנעולן בעל תעודת יושר המעידה על עבר פלילי נקי. מנעולן לא יקבל הסמכה ממשטרת ישראל לעסוק כמנעולן. הוא יקבל תעודת יושר המעידה על רישום נקי ועל אמינות.

כשאתם מזמינים פורץ לבית שלכם, לא תרצו שיהיה מישהו שישאר אצלו העתק של המפתח שלכם. תעודת יושר מעידה שאתם יכולים לסמוך על המנעולן שהזמנתם.

 

מנעולן חייב להיות מורשה לעסוק בתחום

כל אחד יכול ללמוד את שיטות הפריצה השונות ולפרסם את עצמו כמנעולן. אם אתם מחפשים לצורך הדוגמא, מנעולן באשקלון, אתם עורכים חיפוש בגוגל ומקבלים פרטים על מספר מנעולנים, פנו למי שמוסמך בתחום. לא אחד כזה שיש לו את הידע אבל אין לו את ההרשאה לעסוק בכך… תנו למנעולנים חובבנים לדאוג לעצמם, אתם תפנו למקצוענים בתחום.

 

חוק פריצה לרכב ולבית

אתם לא יכולים להזמין מנעולן לפרוץ מנעול שהוא לא שלכם. אם אתם שוכרים פורץ מנעולים לפריצת רכב שהוא לא שלכם, גם אתם וגם המנעולן עוברים על החוק. מנעולן מורשה יברר מי הם בעלי המנעול. אף אחד לא מעוניין שיפרצו לו לבית ולרכב ולכן חשוב לשים לב לא להזמין מנעולנים לא מוסמכים. שימוש במנעולנים לא מורשים מעודדת פשיעה בישראל.

 

איך תדעו אם המנעולן מורשה ממשטרת ישראל?

נתקעתם מחוץ לבית בשעת ליל מאוחרת, אתם מתקשרים למנעולן ורוצים לוודא אם הוא מורשה כחוק. הוא מציג את עצמו ככזה ולכן הערנות הרגילה שלכם נרדמת. אל תסתמכו על כך. בקשו לראות תעודת יושר.

בנוסף, כדאי שתמיד יהיה לכם את מספר הטלפון של המנעולן איתו נעזרתם. אל תתנו אמון עיוור. בררו אצל חברים ובקשו לקבל המלצות. לא כל מנעולן אמין נשאר אמין לאורך זמן ולכן חשוב לפנות למנעולן אמין ששמעתם עליו הרבה המלצות מחברים.

 

לסיכום

שוק המנעולנים פרוץ וכל אחד בעל ידע בפריצת מנעולנים יכול להציע שירותי פריצת מנעולים ולאגור אצלו נתונים על דירות ורכבים. בדיוק לכן חשוב להיות ערניים ולהיעזר אך ורק במנעולנים מומחים ומורשים לעסוק בתחום. מקובל לבקש ממנעולן להציג תעודת יושר המעידה על עבר פלילי נקי יחד עם הסמכה לעסוק בתחום.

פריצת דלת

 

אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
4 עובדות שלא ידעתם על דמי מזונות

מספר הזוגות שמתעניינים בפרטים עדכניים על גירושין עלה באופן ניכר בתקופה האחרונה. תרחיש זה גרם לנו להעלות לרשת מספר מדריכים מקיפים שירכזו את המידע העדכני

מה ההבדל בין הליך גישור להליך בוררות?

סכסוכים משפטיים ומחלוקות עסקיות הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. ברם, לעיתים קרובות הליכים משפטיים פורמליים הם יקרים, ממושכים ומתסכלים. במאמר זה נבחן את ההבדלים

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?