כל המידע על תביעות תעבורה במקום אחד

אם אתם נמצאים בכתבה הזו, כנראה שאתם מתעניינים בתביעות הקשורות לתעבורה, אשר עשויות להיות קצת מלחיצות – במיוחד אם לא התמודדת עם תהליך דומה בעבר. בין אם אתם מתמודדים עם תאונת דרכים, פגע וברח או אירוע תנועה מסוג אחר, חשוב להבין את הזכויות והאפשרויות שלכם בכל הנוגע להגשת תביעה. במאמר זה, נספק סקירה מקיפה של כל מה שאתם צריך לדעת על תביעות תעבורה, כולל איך להגיש את התביעה, מה לעשות אם אתם מעורבים בתאונה, וכיצד להגן על עצמכם מפני הונאות.

 

מהי תביעת תעבורה?

כאשר מדברים על תעבורה, מדברים על כל דבר שמתרחש בדרכים. למעשה, תביעת תעבורה היא בקשה לפיצוי המוגשת על ידי אדם שנגרם לו נזקים כתוצאה מאירוע תעבורה. זה יכול לכלול נזקים לרכב שלכם, הוצאות רפואיות או אובדן שכר אם לא הייתם מסוגל לעבוד עקב התאונה. ישנם כמה סוגים שונים של טענות תנועה שאתם עלולים להיתקל בהם:

תביעות נזקי גוף

1. תביעות נזקי רכוש

תביעות אלו נעשות כאשר הרכב שלכם או רכוש אישי אחר ניזוק במסגר תאונת דרכים. זה יכול לכלול נזק לרכב, לאופניים או לכל רכוש אחר שהיה מעורב בתאונה.

 

2. תביעות נזקי גוף

תביעות אלו נעשות כאשר אתה או מישהו אחר נפגעת בתאונה. זה יכול לכלול חשבונות רפואיים, אובדן שכר ונזקים אחרים הנובעים מתאונת הדרכים או תביעות התעבורה.

 

3. תביעות נהג לא מבוטח

אם אתם מעורבים בתאונה עם נהג לא מבוטח, ייתכן שתוכל להגיש תביעת נהג לא מבוטח כדי לכסות את הנזקים שלכם. הגשת תביעה זו, לרוב, תעשה לקרנית אשר דואגת לשפות אנשים אשר אין להם מקור אחר לקבל ממנו כסף בגין התאונה.

 

מה לעשות אם מעורבים בתאונה?

אם אתם מעורבים באירוע תנועה, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לוודא שכולם בטוחים ולקבל טיפול רפואי במידת הצורך. לאחר מכן, תרצו לאסוף מידע רב ככל האפשר על התאונה. זה יכול לכלול צילום של הזירה, החלפת פרטי ביטוח עם הנהג/ים האחרים וקבלת פרטי הקשר של עדים אשר נכחו בזירת האירוע.

ברגע שאתם מחזיקים במידע זה, תצטרכו להגיש תביעה לחברת הביטוח שלכם. חשוב לעשות זאת בהקדם האפשרי, שכן ייתכנו מועדים להגשת התביעה. כאשר אתם מגישים תביעה, תצטרכו לספק לחברת הביטוח את כל המידע שאספת לגבי התאונה. זה יכול לכלול דו"ח משטרה, הצהרות עדים ותמונות של הזירה.

יש לציין כי חשוב להיות כנים ומדויקים בעת הגשת תביעה, שכן הונאה בביטוח היא פשע חמור. אם יימצא ששיקר בתביעתכם, אתם עלולים לעמוד בפני אישומים פליליים ולאבד את הכיסוי הביטוחי שלכם.

 

לסיכום

תביעות תעבורה תמיד אינן נעימות ועשויות להיות תהליך מורכב ומלחיץ. עם זאת, כאשר אתם מחזיקים במידע והתמיכה הנכונים תוכלו לנווט את התהליך בצורה חלקה ולקבל את הפיצוי המגיע לכם.

משפט

אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
מה ההבדל בין הליך גישור להליך בוררות?

סכסוכים משפטיים ומחלוקות עסקיות הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. ברם, לעיתים קרובות הליכים משפטיים פורמליים הם יקרים, ממושכים ומתסכלים. במאמר זה נבחן את ההבדלים

הוזמנתי לחקירת מצ"ח מה עושים?

חקירת מצ״ח היא עניין נפוץ למדי. קורה וחייל נקלע למצב לא פשוט כזה או אחר המצריך חקירה. באופן עקרון מצ״ח רשאים לפתוח חקירה נגד כל

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?