מהם החוקים שמונעים מעו"ד להיות נוטריון

לא כולם יודעים מיהו נוטריון, מה זה אומר בכלל ומה הקשר בינו לבין עריכת דין? כדי לעשות סדר בנושא, כתבנו סדרת מדריכים שעוסקת בכל פעם במידע אחר שאתם, הגולשים, ביקשתם שנעמיק לגביו. מדריך זה הוא ה – 2 בסדרה והוא יעסוק בחוקים שמונעים מעורך דין להיות נוטריון. אתם מוזמנים לקרוא את השורות הבאות ולגלות את כל המידע המקיף בנושא זה.

 

רקע לכתיבת המדריך

קוראים יקרים, דעו, אם פספסתם את המדריך הקודם שכתבנו בנושא, אתם עדיין יכולים לקרוא את הנוכחי. שכן, אנו נציין בפניכם בקצרה את המידע שפספסתם. המדריך הקודם ציין באופן מעמיק את כל המידע אודות פנייה אל נוטריון מומלץ ובירור פרטים אודות הנוטריון שאליו אתם מתכננים להגיע. כל אלו יופיעו בפניכם גם במדריך הנוכחי בקצרה ויאפשרו לכם לדעת את כל המידע שאתם זקוקים לו.

 

מהו החוק ה – 1 שמונע מעורך דין להיות נוטריון?

החוק הראשון והחשוב ביותר הוא הוותק. שכן, עורך דין שרוצה להיות נוטריון צריך לעמוד בכל מיני תנאים בהתאם לחוק והוותק הוא הבולט ביותר שבהם. שכן, כל נוטריון בשוהם או בכל מקום אחר בארץ צריך להיות בעל וותק של לפחות 10 שנים בתחום. אחרת, הוא לא יוכל לקבל את תעודת הנוטריון.

 

מהו החוק ה – 2 שמונע מעורך דין להיות נוטריון?

החוק השני נוגע להתנהגות של עורך הדין. עורך דין שרוצה להיות נוטריון צריך להתנהל באופן הולם במהלך כל שנותיו במקצוע. כך שבעצם, עורך דין שנרשמו לו הפרעות משמעת או התנהגות בדיונים ומצבים אחרים עשוי לגלות כי הוא לא יוכל לקבל בסופו של דבר את התואר של הנוטריון עליו הוא חלם.

 

מהו החוק ה – 3 שמונע מעורך דין להיות נוטריון?

חוק נוסף שצריך להתקיים כדי שעורך דין יוכל להיות נוטריון זה הרישום לקורס נוטריונים. שכן, עורך דין צריך לקבל את כל המידע המעמיק שיאפשר לו להיות נוטריון מן השורה. יש בדרך כלל מספר בודד של מפגשים, במהלכם עורך הדין צריך להיות נוכח וקשוב. במהלכם הוא יקבל את כל המידע הדרוש בנושא.

 

מציאת נוטריון מומלץ

ציינו בפניכם שלקראת סוף המדריך נציג בפניכם בקצרה פרטים אודות מציאת נוטריון מומלץ. אז עבור מי מכם שפספסו את המדריך הקודם, כדאי שתדעו שאתם צריכים להיעזר ברשת ולבדוק באמצעותה פרטים אודות הנוטריון שאליו תפנו. ההמלצה היא לבדוק חוות דעת שנכתבו על נוטריונים באחת או יותר מהפלטפורמות הבאות:

  • גוגל (לשונית הביקורות)
  • פייסבוק
  • אינסטגרם

 

סיום

עד כאן המדריך ה – 2 בסדרה שאפשר לכם לדעת מהם החוקים שמונעים מעורך דין להיות נוטריון. כעת, כשיש בידיכם את כל המידע, אתם יכולים לצאת ולמצוא את הנוטריון שיספק לכם את השירות הטוב ביותר. מאחלים  לכם הצלחה רבה.

איש משפט

 

אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
מה ההבדל בין הליך גישור להליך בוררות?

סכסוכים משפטיים ומחלוקות עסקיות הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. ברם, לעיתים קרובות הליכים משפטיים פורמליים הם יקרים, ממושכים ומתסכלים. במאמר זה נבחן את ההבדלים

הוזמנתי לחקירת מצ"ח מה עושים?

חקירת מצ״ח היא עניין נפוץ למדי. קורה וחייל נקלע למצב לא פשוט כזה או אחר המצריך חקירה. באופן עקרון מצ״ח רשאים לפתוח חקירה נגד כל

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?