מה הם התנאים הדרושים לחדלות פירעון?

טובעים בחובות? הוצאה לפועל אחריכם? הנושים דופקים בדלת? העסק בהפסדים והספקים מחכים לתשלום? אם העסק שלכם בקריסה כלכלית, אם אתם במצב שאין בידכם אפשרות לשלם את החובות שלכם, אולי אתם במצב של חדלות פירעון. אנחנו כאן כדי להסביר מה התנאים הדרושים לחדלות פירעון, איך מתבצע התהליך ומי יוכל לעזור לכם במצב כזה.

 

חדלות פירעון

כדי להסדיר מצב שבו לחייב אין אפשרות לפרוע את חובותיו האישיים או העסקיים, קיימים במשפט הישראלי דיני חדלות פירעון. מטרתו של תהליך חדלות פירעון היא לאפשר לחייב לשקם ולהבריא את מצבו הכלכלי. במסגרת ההליך נקבע סכום לתשלום על פי יכולות ההחזר של החייב, שנמדדות ונבדקות לפי פרמטרים קבועים.

 

אז מה עושים?

אם נקלעתם למצב כלכלי סבוך, אתם זקוקים לעזרתו של עורך דין חדלות פירעון בנתניה. עורך דין מומחה ומנוסה בתחום יוכל לעזור לכם לעבור תהליך מהיר וממוקד. מטרת התהליך היא שיקום המצב  הכלכלי של החייבים, עד להפטר. הפטר מתקבל בסוף התהליך, לאחר בדיקת יכולות ההחזר של החייבים ולאחר פירעון של הסכום לתשלום שנקבע עלי ידי בית המשפט.

 

הפטר

במצב של חדלות פירעון, החייבים רק רוצים להגיע להפטר. התהליך שעוברים עד לקבלת ההפטר הוא חיוני להבראת המצב הכלכלי ולהסדר מול החייבים. למרות מורכבות התהליך, עורך דין מומחה יוכל לקצר את התהליך ולהפוך אותו למהיר וממוקד. פנייה לעורך דין מומחה תחסוך לכם תשלומים רבים אחרים ותיתן לכם שקט נפשי.

 

תנאים לחדלות פירעון

לא כל חוב מביא את החייב למצב של חדלות פירעון. במקרה של חוב פרטי של אדם יחיד, הוא יוכל להיכנס להליך של חדלות פירעון בעקבות חובות של כ-50 אלף שקלים ומעלה. בנוסף, מרכז חייו של החייב להיות בישראל, והוא גם מנהל בישראל את עסקיו. כדי להתחיל הליך של חדלות פירעון צריך להיות נכס בישראל שנמצא בבעלות החייב.

 

מגבלות בתהליך

מזמן הכניסה לתהליך, תהיו מוגנים מבחינה משפטית, אך יש מגבלות שחלות על החייבים. עד לקבלת ההפטר יש הגבלות כמו עיכוב יציאה מהארץ, ניהול חשבון בנק כנגד יתרת זכות בלבד, ללא אשראי. הגבלה נוספת היא בתחום העסקי, חייב שנמצא בתהליך חדלות פירעון לא יוכל להקים או להשתתף בעסק.

 

מחיקת חובות

במקרים מיוחדים, כגון חייב שמתקיים מקצבה בלבד, או במקרים חריגים אחרים, בית המשפט יכול לאשר הפטר מידי. ברוב המקרים מחיקת החובות היא חלקית בלבד ונקבעת לפי יכולות ההחזר של החייב. יכולות ההחזר נמדדות בתקופה ארוכה של דיווח ומעקב צמודים על הוצאות החייב אל מול הכנסותיו, במטרה לשקם את מצבו הכלכלי.

 

לסיכום

אם נקלעתם למצב כלכלי סבוך, טפלו בו ואל תזניחו. חובות שלא מטופלים בזמן עלולים לצבור ריביות וקנסות גבוהים, שרק יוסיפו מעמסה כלכלית. לכל בעיה יש פתרון אצל אנשי המקצוע הנכונים. פנו לעורך דין מומחה לחדלות פירעון עוד היום ותוכלו לצאת לדרך כלכלית חדשה. שיהיה בהצלחה

מאזניים

 

אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
4 עובדות שלא ידעתם על דמי מזונות

מספר הזוגות שמתעניינים בפרטים עדכניים על גירושין עלה באופן ניכר בתקופה האחרונה. תרחיש זה גרם לנו להעלות לרשת מספר מדריכים מקיפים שירכזו את המידע העדכני

מה ההבדל בין הליך גישור להליך בוררות?

סכסוכים משפטיים ומחלוקות עסקיות הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. ברם, לעיתים קרובות הליכים משפטיים פורמליים הם יקרים, ממושכים ומתסכלים. במאמר זה נבחן את ההבדלים

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?