פטור ממס הכנסה – אילו השלבים שחייבים לעבור

הוצאת פטור ממס הכנסה יכול להיות הליך מייגע ולא פשוט. מס הכנסה הוא גוף עמוס ועסוק עם חוסר בכוח אדם וההתמודדות מולו יכולה להרגיש לעיתים כמו התמודדות מול איתני הטבע כשחוסר האונים הוא מוחלט. אבל כמו בכל הליך בירוקרטי עיקש במדינת ישראל, גם הפעם חשוב לקרוא את האותיות הקטנות ולהבין עם מי יש לנו עסק. רוצים לדעת מה עליכם לעשות בכדי לקבל אותו? המשיכו לקרוא.

 

האם כל אחד זכאי לפטור?

אז לצערנו התשובה מוחלטת והיא לא, ממש לא. במידה ונפצעתם או חליתם ואתם משלמים מס הכנסה, יש לכם סיכוי של בערך חמישים אחוז לזכות בתואר המהולל. חמישים האחוז הנוספים הם במידה ותקבלו מהוועדה הרפואית, אליה נגיע בהמשך, 90 אחוזי נכות לתקופה של מינימום שישה חודשים, אם זה המצב, ברכותינו, זכיתם בצדק – פטור ממס הכנסה לכל החיים. כמו שהבנתם מדובר בפטור נחשק ופופולארי, מי לא היה רוצה לוותר על מס הכנסה לכל החיים, אז הדרך לשם היא איננה פשוטה ולעיתים מתסכלת. למזלכם הגעתם למקום הנכון ובצורה פשוטה וסכמתית נסביר לכם את עקרונות הפטור ממס הכנסה ובאותה הזדמנות נאחל לכם גם המון הצלחה ורוגע להמשך.

 

בתרועות וחצוצרות – השלבים בדרך אל הפטור

בשלב הראשון עליכם לתבוע את מס הכנסה, אל תיבהלו, חייכם לא הופכים להיראות מעכשיו כמו פרק מ – "חוק וסדר", מדובר במונח בירוקרטי בלבד שמצהיר על כוונתכם. גשו לפקיד השומה האזורי עם טופס 1516 (טופס בקשה לפטור ממס הכנסה), שובר אגרה ששולם מראש בסך 659 שקלים ומסמכים רפואיים אשר מוכחים את מצבכם, כמה שיותר מסמכים, יותר טוב.

לאחר מכן יהיה עליכם להמתין לקביעת תור לוועדה רפואית של מס הכנסה. הוועדה הרפואית פועלת על פי הגדרות החוק של ביטוח לאומי ולאחר שתשקלל את כל הנתונים אודות מצבכם הרפואי, יקבעו אחוזי הנכות שלכם. במידה וקיבלתם תשעים אחוזי נכות, מזל טוב!, אתם זכאים לפטור מלא ממס הכנסה. במידה ולא אל חשש, אפשר לערער.

במידה ונקבעו עבורכם אחוזי נכות אחרים, ניתנת לכם הזכות להגיש ערעור לגורם נוסף אשר קשור למס הכנסה ונקרא ועדות הערר של הביטוח הלאומי. יש לכם 45 יום לעשות חושבים, אל תאחרו וזכרו שגם הפעם תאלצו לשלם אגרה בסך 911 שקלים.

 

לסיכום

לאלו מכם שעוד לא התחילו בהליך, אל תתנו לנתונים היבשים להטעות או לבלבל אתכם, הדרך להוצאת הפטור נחשבת בדרגת קושי "גבוהה" לא מכיוון שהפרקטיקה מסובכת מידי אלא מכיוון שהבירוקרטיה וההגדרות של מס הכנסה וביטוח לאומי לא תמיד עולות בקנה אחד עם מקרים מורכבים או מסובכים יותר. זהו מסלול עמוס מכשולים ואל תפחדו ליפול, כלי עזר רבים יכולים לסייע לכם במהלך הדרך ולדאוג שאף פעם לא תרגישו לבד.

כספים

 

אודות המחבר

משרד עורכי דין אונגר שויגמן זכויות רפואיות
משרד עורכי דין אונגר שויגמן זכויות רפואיות

משרד עורכי דין אונגר שויגמן שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

3 פריטים שלא ידעתם שניתן להשכיר

בתקופה האחרונה אנו מגלים שיש אפשרות להשכיר כל מיני פריטים שאנחנו צריכים לתקופות קצרות. מדובר בעניין שהתפתח בשנים האחרונות ולא כולם מכירים אותו באופן מעמיק.

למה חובה נוטריון בעת לקיחת משכנתא בארה"ב 

בתקופה האחרונה אנו נתקלים בלא מעט פוסטים שמפורסמים ברשתות החברתיות ובפורומים שנוגעים לרכישה של נכסים בארצות הברית. פוסטים אלו עוסקים בדרך כלל בשאלות שנוגעות לבירוקרטיה

אונגר-שויגמן-משרד-עורכי-דין
עו”ד זכויות רפואיות

משרד עורכי דין אונגר שויגמן שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?