צו הרחקה במשפחה – מהם השלבים להוצאתו

בתקופה האחרונה אנו עדים ללא מעט מקרי אלימות שבאים לידי ביטוי בתוך החיק המשפחתי. הדבר מוביל להתעניינות רבה מצד נשים וגברים בכל הנוגע להוצאת צו הרחקה בתוך המשפחה. בעקבות פניות חוזרות ונשנות מצד גולשים שביקשו שנכתוב על הנושא באופן מעמיק, החלטנו לצאת ולבדוק את העניין. מדריך זה יתמקד בצו הרחקה במשפחה ובשלבים להוצאתו, כדי להעלות את המודעות בתחום ולאפשר לכל אחד ואחת לדעת כיצד עושים זאת.

 

הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי אנו כותבים תוך ליווי שקיבלנו מצד גורמים שמבינים דבר או שניים בתחום. אתם וודאי תוהים מיהם האנשים הללו. נשתף אתכם שמדובר באנשים שהוציא בעבר צו הרחקה לבן משפחה. החלטנו שהפעם אנו רוצים לשמוע פרטים מדויקים אודות ההליך באמצעות אלו שעברו אותו. מתוך אמונה שהם יודעים לציין את כל הפרטים החשובים והטיפים שהבאים בתור יצטרכו לדעת. אז כדאי שתקראו את השורות הבאות בעיון רב, שכן, הן יסייעו לכם בהליך המדובר.

 

מהו צו הרחקה?

רגע לפני שתפנו אל עו"ד לענייני משפחה אור יהודה כדי לקבל פרטים אודות צו הרחקה, כדאי שתהיו בטוחים שאתם יודעים בכלל במה מדובר. לכל אדם יש את הזכות לפרטיות ואוטונומיה. אם אתם מרגישים מוטרדים על ידי אדם אחר במשפחה, אתם יכולים להגיש בקשה לצו הרחקה בגין סיבות אלו. אם למשל יש קרוב משפחה שמאמלל אתכם, פוגע בחיים שלכם ומטריד אתכם, אתם רשאים לקבל צו הרחקה כנגדו. כן, אפילו אם אתם מתגוררים באותו בית. הדבר נכון למצבים שבהם הפגיעה באה לידי ביטוי באחד או יותר משני המצבים הבאים:

  • פגיעה בנפש
  • פגיעה בגוף

 

איך מוציאים צו הרחקה השלב ה – 1?

אפשר להוציא צו הרחקה בהתאם לחוק למניעת הטרדה מאיימת באמצעות הגשה בבית משפט לענייני משפחה. ראוי לציין שאתם יכולים  להגיש את צו ההרחקה באופן עצמאי, על ידי עובד סוציאלי או על ידי עורך דין לענייני משפחה.

 

איך מוציאים צו הרחקה השלב ה – 2?

ההמלצה היא לגשת אל עורך דין לדיני משפחה שהומלץ לכם על ידי אדם קרוב. שכן, מדובר בעניין שמצריך עורך דין מקצועי שבקיא בתחום. אם אין לכם עורך דין שכזה, אתם צריכים לערוך בירור מקיף ברחבי הרשת כדי למצוא עורך דין שהומלץ על ידי גולשים שעברו את ההליך בעבר. ההמלצה היא לבדוק המלצות באמצעות אחת או יותר מהדרכים הבאות:

  • באמצעות כתיבת פוסט בפרופיל הפייסבוק
  • באמצעות פרסום פוסט אנונימי בקבוצות פייסבוק שונות
  • באמצעות בירור פרטים בלשונית הביקורות של גוגל

 

השלב האחרון – סיכום

בשלב האחרון אתם בעצם צריכים לפנות אל עורך הדין המומלץ ולהסתייע בו. הוא ילווה אתכם ויוציא יחד אתכם צו הרחקה. בשלב זה תוכלו להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות. שיהיה בהצלחה!

אנשי משפט

 

אודות המחבר

משרד עורכי דין אונגר שויגמן זכויות רפואיות
משרד עורכי דין אונגר שויגמן זכויות רפואיות

משרד עורכי דין אונגר שויגמן שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

3 פריטים שלא ידעתם שניתן להשכיר

בתקופה האחרונה אנו מגלים שיש אפשרות להשכיר כל מיני פריטים שאנחנו צריכים לתקופות קצרות. מדובר בעניין שהתפתח בשנים האחרונות ולא כולם מכירים אותו באופן מעמיק.

למה חובה נוטריון בעת לקיחת משכנתא בארה"ב 

בתקופה האחרונה אנו נתקלים בלא מעט פוסטים שמפורסמים ברשתות החברתיות ובפורומים שנוגעים לרכישה של נכסים בארצות הברית. פוסטים אלו עוסקים בדרך כלל בשאלות שנוגעות לבירוקרטיה

אונגר-שויגמן-משרד-עורכי-דין
עו”ד זכויות רפואיות

משרד עורכי דין אונגר שויגמן שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?