תביעת לשון הרע ללא הוכחת נזק – איך זה עובד

העידן הנוכחי שמאפשר לכל אחד להביע את דעתו באמצעות המקלדת הביא לעלייה משמעותית במספר התביעות שנוגעות לתחום לשון הרע. הדבר גרם לנו להבין כי יש צורך לכתוב מדריך מעמיק בנושא שיביא למודעות בנושא. מדריך זה הוא הראשון בסדרת המדריכים שצפויים להוביל לשינוי והוא יעסוק בתביעת לשון הרע ללא הוכחה של נזק. הישארו אתנו ותגלו איך זה עובד.

 

הרקע לכתיבת המדריך

רגע לפני שנציג בפניכם את כל הפרטים המעמיקים בנושא, ראוי שנסביר לכם מה עומד מאחורי המדריך הזה שהוא ה – 1 בסדרת המדריכים שיתמקדו בתביעות לשון הרע. בחרנו לכתוב את סדרה זו לאחר שהקולגה שלנו תבעה מישהי בתביעת לשון הרע מבלי שהייתה לה הוכחה של נזק.

אז לא ידענו שיש בכלל אפשרות כזו והבנו שיש צורך להעלות את המודעות כדי לאפשר לאנשים להבין שגם אם אין הוכחה לכך שדיברתם לשון הרע – אתם עדיין עשויים למצוא את עצמכם מואשמים ונתבעים. הישארו אתנו ותגלו את כל הפרטים שימנעו מכם לקבל זימון לתביעה מסוג זה.

 

תביעת לשון הרע ללא הוכחת נזק – מה זה בכלל?

תביעת לשון הרע נחשבת לחמורה מאוד. הרי זה ידוע שלשון הרע פוגעת בסופו של דבר בנפשו של האדם עליו דיברו ובמקרים מסוימים גם בכיסו. זו הסיבה שרבים בוחרים ליצור קשר באופן מידי עם עורך דין לשון הרע כדי לבדוק האם ניתן לתבוע את הגורם המסית. ההוכחה של הנזק שנגרם בעקבות לשון הרע אינה פשוטה לביצוע. במקרים מסוימים היא מוגדרת כבלתי אפשרית. לכן, החוק קובע כי ניתן להגיש תביעה שכזו ללא הוכחה של נזק.

 

איך זה עובד?

אם אתם מרגישים שנפגעתם בעקבות לשון הרע, אתם צריכים ליישם את השלבים הבאים:

  1. לפנות אל עורך דין מומלץ בדיני לשון הרע
  2. להציג בפניו את המצב
  3. להמתין להמשך ההליך ולקבלת הפיצויים במידה ובית המשפט יפסוק כך

 

חשיבות הפנייה אל עורך דין מומלץ

דעו כי סעיף 7 א' לחוק מסמיך את בתי המשפט לפסוק עבור אלו שתובעים בגין לשון הרע פיצוי כספי שיכול להגיע לסכום של 70 אלף שקלים ללא הוכחה של נזק. כדי שתוכלו להעלות את הסיכויים שלכם בקבלת הסכום המדובר – אתם צריכים לגשת אל עורך דין מומלץ. כזה שאתם יודעים שיש לו ניסיון רב בתחום ושהוא ליווה אחרים שתבעו וקיבלו פיצויים על הנזק שספגו.

 

כמה מילים לקראת סיום המדריך

המדריך הנוכחי צפוי להסתיים, אבל ההליך שלכם רק מתחיל. זה הזמן שלכם לצאת ולחפש עורך דין מומלץ שעוסק בתביעות לשון הרע ללא הוכחה של נזק. אנו מאחלים לכם בהזדמנות זו שתגיעו אל עורך דין טוב שיאפשר לכם לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם. בהצלחה בהליך ולהתראות במדריך הבא שלנו.

תביעת לשון הרע

אודות המחבר

משרד עורכי דין אונגר שויגמן זכויות רפואיות
משרד עורכי דין אונגר שויגמן זכויות רפואיות

משרד עורכי דין אונגר שויגמן שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

3 פריטים שלא ידעתם שניתן להשכיר

בתקופה האחרונה אנו מגלים שיש אפשרות להשכיר כל מיני פריטים שאנחנו צריכים לתקופות קצרות. מדובר בעניין שהתפתח בשנים האחרונות ולא כולם מכירים אותו באופן מעמיק.

למה חובה נוטריון בעת לקיחת משכנתא בארה"ב 

בתקופה האחרונה אנו נתקלים בלא מעט פוסטים שמפורסמים ברשתות החברתיות ובפורומים שנוגעים לרכישה של נכסים בארצות הברית. פוסטים אלו עוסקים בדרך כלל בשאלות שנוגעות לבירוקרטיה

אונגר-שויגמן-משרד-עורכי-דין
עו”ד זכויות רפואיות

משרד עורכי דין אונגר שויגמן שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?