4 דרכים לקנות נכס נדל"ן בראש שקט

1.   לבחור בנכס הנכון: לפנות למתווך נדל"ן מנוסה

הדרך הראשונה והמשמעותית ביותר לקנות נכס נדל"ן ברוגע היא לפנות לתיווך נדל"ן. הצצה קצרה באתרים שמציעים דירות ונכסי נדל"ן לרכישה תבהיר לכם היטב שמדובר בשוק שאין לו סוף…

אז תאמרו מה ההבדל ביני לבין מתווך נדל"ן מקצועי?

צריך להבין שמתווך נדל"ן עוסק בזה 24 שעות, זהו עיסוקו, ובו הוא משקיע. בדר"כ הוא לא מתמחה בנדל"ן בכל הארץ אלא באזורים ספציפיים שאותם הוא מכיר כאת כף ידו: מהם הפרויקטים החדשים, הנכסים למכירה יד שנייה, המחירים.

מה ההבדל בין מתווך למתווך טוב?

כאן המקום להסביר את תפקידו של מתווך נדל"ן לא רק כמאתר נכס נדל"ן אלא גם ובעיקר כיועץ השקעות בתחום השקעות הנדל"ן. על המתווך לזהות הזדמנויות: כאן כדאי להשקיע, זה מחיר טוב, בפרויקט הזה המחירים עוד יעלו… אז בררו על מתווכים מומלצים ותוכלו להיות רגועים שאתם עושים עסקה טובה ומומלצת (לא פשוט כשמדובר באחת העסקאות הגדולות שתעשו כנראה בחיים…).

 

2.   לקבל עליו משכנתא טובה: להיעזר גם ביועץ משכנתאות

כדי שתהיו רגועים שקיבלתם גם משכנתא איכותית עם תנאים מעולים, כזו שהבנק נותן כי הוא רוצה עוד לקוחות… – פנו ליועץ משכנתאות מיומן. אחד שידע לבחון הצעות ממס' בנקים במקביל, להשוות ביניהן, ליצור תחרות בין הבנקים ולעשות אתם דילים משתלמים עבור לקוחותיו.

תנאי משכנתא שונים יכולים להסתכם בהבדלים של מאות אלפי ש"ח! זאת לטווח הארוך, אך גם לטווח המיידי תרגישו את ההבדל – אחוז המשכנתא בריבית הפריים (ריבית סופר משתלמת); כדאיות הצמדת ריבית למדד או אפשרות של ריבית לא צמודה – על כל אילו תשמעו ותצטרכו לקבל החלטה נוספת, שיועץ משכנתאות מקצועי יעזור לכם גם אתה.

 

3.   לחתום על חוזה הגון: עו"ד מקרקעין שאפשר לסמוך עליו

יש כמה אנשים שאנחנו פשוט חייבים לסמוך עליהם: הרופא, הפסיכולוג, הרב – והעו"ד שלנו…

כשבאים לחתום על חוזה בעת רכישת דירה אנו מעוניינים בעורך דין שהוא גם זמין ואדיב, וגם מקצועי, יסודי ומחושב. לסמוך על העו"ד זה לדעת שאנו חותמים על החוזה הטוב ביותר עבור הדירה.

 

4.   והפעם זה התפקיד שלכם

כדי שתוכלו לקנות נכס בראש שקט עליכם גם להיערך כלכלית לכך, ולקחת בחשבון בין השאר את ההוצאות עבור נותני השירות שהזכרנו: דמי תיווך נדל"ן; תשלום ליועץ המשכנתאות; תשלום לעו"ד מקרקעין. מלבדם, ייתכן שתצטרכו לשלם למשל לשמאי מקרקעין ועוד בעלי מקצוע. כל אלו יעזרו לכם לקנות נכס משתלם ברוגע, אבל התפקיד שלכם זה להכניס את התשלומים הללו בחשבון ההוצאות עם קניית הנכס.

קניית נכס נדל"ני היא אחת העסקאות המשמעותיות והגדולות בחיים – כדי להיות רגועים אתה ניעזר בטובים ביותר… השקעה של עשרות אלפי ש"ח כדי להרוויח מאות אלפים.

לחיצת ידיים

 

אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
מה ההבדל בין הליך גישור להליך בוררות?

סכסוכים משפטיים ומחלוקות עסקיות הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. ברם, לעיתים קרובות הליכים משפטיים פורמליים הם יקרים, ממושכים ומתסכלים. במאמר זה נבחן את ההבדלים

הוזמנתי לחקירת מצ"ח מה עושים?

חקירת מצ״ח היא עניין נפוץ למדי. קורה וחייל נקלע למצב לא פשוט כזה או אחר המצריך חקירה. באופן עקרון מצ״ח רשאים לפתוח חקירה נגד כל

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?