4 חוקים שלא ידעתם על מצבר

המצבר הוא אחד החלקים הכי חשובים ברכב, אבל לא כולם יודעים שיש חוקים שנוגעים אליו. חלק מהחוקים הללו נוגעים למצבר בתור חלק ברכב, ואחרים דווקא נובעים מצורת הפעולה שלו. אם אתם עומדים לפני החלפה של מצבר, או שסתם מדובר על חלק שאתם מתעניינים בו, אנחנו כאן כדי לספר לכם על כל מה שלא ידעתם על מצבר לרכב מבחינת החוק הישראלי. 

 

מצבר לרכב

המצבר הוא הסוללה של הרכב, כאשר התפקיד שלו הוא לשלוט על מערכות שאסור שיהיו תלויות במנוע. תאורה, מולטימדיה ומערכת ההנעה עצמה נמצאות תחת השליטה של המצבר. אם אתם צריכים מצבר בראשון לציון תוכלו לפנות אלינו, אבל בינתיים, הנה כמה דברים שכדאי לדעת על המצבר מבחינה חוקית.

מצבר לרכב

אסור לפנות מצבר לכל מקום

החוק הראשון נוגע דווקא לזמן שבו המצבר שלכם כבר לא עובד. כאמור, מצבר ממוצע עובד כמה שנים ולאחר מכן צריך להחליף אותו אבל העובדה שמדובר על סוללה מחייבת אתכם על פי חוק לפנות את המצבר לאיסוף ייעודי. לא כל פח אשפה הוא כזה שניתן לזרוק בו מצבר כיון שהדבר עלול לגרום לזיהום. בדרך כלל במקום מקצועי שבו מחליפים מצבר תוכלו גם למסור את המצבר הישן.

 

לא כל מצבר יכול להיות ברכב שלכם

לא פעם אנחנו יכולים לראות המלצה על מצבר חדש, או כזה שיכול לעשות את העבודה בצורה טובה יותר, ולפעמים אפילו נופתע מהמחיר הנמוך של המצבר הזה. לפני שאתם מתקינים את המצבר הזה ברכב שלכם, חשוב לבדוק שמבחינה טכנית הוא כזה שיכול להיכנס לרכב. בנוסף, עליכם לבדוק שמבחינה חוקית המצבר הזה מותר לשימוש בסוג הרכב שיש לכם.

 

מותר להתקין מצבר משומש ברכב

עוד חוק שדווקא מגיע לטובת הנהגים הוא ההיתר להתקין ברכב מצבר משומש. כל עוד מדובר על מצבר במצב סביר שיכול לתפעל את הרכב שלכם, אין מניעה חוקית להתקין אותו.

 

אלו מצברים מותר לייבא לישראל

החוק האחרון שעליו נדבר הוא חוק שלא נוגע לרוב האנשים אלא רק למי שמתעסק במצברים בצורה מקצועית. במקרים רבים ייבוא של מוצרים לארץ יכול להוזיל את העלות שלהם, במיוחד אם מדובר על מוצרים שאפשר למצוא גם במדינות פחות מפותחות מישראל בהן עלות הייצור נמוכה יותר. כאשר אנחנו מדברים על מצברים חשוב לדעת שרק מצבר שעומד בתקן הישראלי הוא כזה שאפשר לייבא.

 

לסיכום

מצבר הוא אמנם חלק יחסית פשוט ברכב, אולם בלעדיו הרכב פשוט לא יכול לנסוע. המצבר הוא מעין סוללה שהתפקיד שלה הוא להפעיל מערכות ברכב שלא עובדות על בסיס המנוע. לאור זאת אסור להשליך את המצבר לאשפה רגילה כיון שהוא עלול לייצר זיהום. את המצבר שאתם מתקינים ברכב עליכם לבדוק כדי לוודא שהוא אכן מתאים לסוג הרכב, וכמובן לוודא שהוא עומד בתקן הישראלי.

סוֹלְלָה

אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
עשיתם תאונה? אלה הדברים שחשוב לעשות

תאונות דרכים הן אירועים מלחיצים ולא נעימים. הן דורשות מאיתנו להתאפס מהר וכבר בזירת התאונה לבצע פעולות בירוקרטיות ולדאוג לעצמנו. יש מספר דברים שחשוב מאוד

החלטתם להתגרש? למדו מה עושים עכשיו

ההחלטה לסיים את הנישואים היא אחת ההחלטות המאתגרות ביותר, המסמנת את תחילתו של פרק משמעותי בחיים. אם החלטתם להתגרש, חשוב שתיגשו אל התהליך עם הבנה

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?