4 עובדות שלא ידעתם על דמי מזונות

מספר הזוגות שמתעניינים בפרטים עדכניים על גירושין עלה באופן ניכר בתקופה האחרונה. תרחיש זה גרם לנו להעלות לרשת מספר מדריכים מקיפים שירכזו את המידע העדכני בנושא. הפעם ליקטנו עבורכם 4 עובדות שלא ידעתם עד כה על דמי מזונות. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתצאו עם המידע הדרוש לכם.

 

עובדה ראשונה – תשלום מזונות זו זכות שקיימת לילדיכם

ההגדרה הכללית של מזונות ילדים נוגעת להורה שצריך לתמיכה כלכלית, כדי שהוא יוכל לספק לילדיו את הצרכים הבסיסיים, לדוגמא: לימודים, אוכל, חוגים, לבוש ועוד. סביר להניח שעובדה זו ידועה לכם, אבל לא בטוח שידעתם שבני זוג שמתגרשים, צריכים להחליט על אופן תשלום המזונות מראש משום שזוהי הזכות שקיימת לילדיהם, כדי שהם יוכלו לקבל מימון שיספק את צרכיהם וידאג לרווחתם. כלומר, הדגש ניתן על הילד ולא על ההורה. נציין בהזדמנות זו שגובה התשלומים של המזונות נקבע על ידי בית המשפט והוא מתבסס על רמת ההכנסה של ההורה שאינו משמורן.

לְהִתְגַרֵשׁ

 

עובדה שניה – גובה המזונות נקבעים בהתאם ל – 5 פרמטרים

שמענו לאחרונה על גברים ונשים שביקשו לקבל פרטים על תביעה להגדלת דמי מזונות. לדבריהם, תשלום המזונות שנקבע על ידי בית המשפט היה נמוך במיוחד. החלטנו להרחיב בנושא זה, כדי להציג בפניכם את 5 הפרמטרים שקובעים את התשלום בכל מקרה בנפרד:

  1. גיל הילדים
  2. הצרכים של הילדים
  3. גובהה ההכנסה של כל הורה
  4. הסדרי המשמורת שנקבעו מראש
  5. שיקול הדעת של בית המשפט

 

נדגיש שהפסיקה בנושא משתנה ממקרה אחד לאחר, וזאת בהתאם להחלטות של השופט.

 

עובדה שלישית – כדאי להסתייע בעורך דין

יש באפשרותכם לערער על גובה המזונות במצבים שבהם נראה שיש שינוי בפרמטרים שהוצגו לעיל. שני הצדדים יכולים להסכים בהקשר זה ולהביא את העניין בכתב או להגיש בקשה מסודרת לבית המשפט. הליך זה מצריך הסתייעות מצד עורך דין שבקיא בתחום הגירושין. נמליץ בהזדמנות זו לקרוא חוות דעת שנכתבו בנושא ברחבי הרשת, מכיוון שיש הורים רבים שקיבלו את השירות המקצועי הזה והם יוכלו לציין בפניכם את טיבו.

סכום המזונות

 

עובדה רביעית – חלו שינויים במגמת פסיקת המזונות

אנו חיים במציאות חדשה שהובילה לשינוי ניכר במעמדן של הנשים בחברה. עניין זה נוגע באופן ישיר לדמי המזונות. שכן, נשים רבות יצאו בשנים האחרונות מהבית והן מביאות משכורת הביתה. שינוי זה הוביל למהפכה בשוויון נטל המזונות.

 

מילים אחרונות לסיום

אלה היו 4 העובדות החשובות שלא ידעתם עד כה על דמי מזונות. כעת ברור לכם שמדובר בזכות שקיימת לילדכם תחילה. אתם יודעים שחלו שינויים בפסיקה ושהתשלום הסופי נקבע בהתאם ל – 5 פרמטרים קבועים. זה הזמן לפנות לעורך דין מוסמך בתחום שיכיר במצבכם ויסייע מבחינה משפטית, כדי שתוכלו לקבל את המגיע לכם על פי החוק.

מערער על הסכום

אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
מה ההבדל בין הליך גישור להליך בוררות?

סכסוכים משפטיים ומחלוקות עסקיות הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. ברם, לעיתים קרובות הליכים משפטיים פורמליים הם יקרים, ממושכים ומתסכלים. במאמר זה נבחן את ההבדלים

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?