איך בוחרים עו"ד מקרקעין?

כל עסקה במקרקעין מלווה על ידי עורך דין. עורך הדין מעניק את כלל המעטפת המשפטית בעסקה, מוודא כי היא בטוחה ומקצה את הסיכונים בצורה סבירה והוגנת בין הצדדים. חשיבותו של עורך הדין לעסקה, קריטית במיוחד. פעמים רבות עסקאות קמות ונופלות על עורכי הדין, היצירתיות שלהם ותפיסתם המשפטית. מכיוון שכך, חשוב לדעת איך בוחרים עו"ד מקרקעין בצורה נכונה ואחראית.

 

עורך דין מהאזור

דיני המקרקעין משלבים מספר מערכות דינים. עורך דין המתעסק במקרקעין יצטרך להבין בדיני הקניין, בדיני החוזים, בדיני המס וכן בדינים ובתקנות של הרשות המקומית. מעבר לכך, למקרקעין אוריינטציה חזקה למיקום הגיאוגרפי שלהן, שכן, מה שנסחר הוא הקרקע עצמה.

לאור זאת, חשוב במיוחד לבחור בעורך דין מקרקעין אשר מכיר את השוק המקומי ומתמצה בו. עורך דין שאינו מהאזור יכול להיות בקיא בכל הדינים, ללמוד את כל התקנות, אך אין תחליף להיכרות עם המנגנונים העירוניים, עם הפקחים ועם כל שאר הגורמים המקומיים הקשורים לשוק הנדל"ן ולנכסים בעיר.

מכיוון שכך, נמליץ לבחור עורך דין הפועל בתחום מגוריכם ומתמחה בו. ככל שאתם תושבי השרון, למשל, נמליץ לכם לבחור בשירותיו של עורך דין מקרקעין נתניה אשר מכיר את הייחודיות של האזור ואת האנשים הפועלים בו בתחום. אם אתם גרים בדרום, כמובן, פנו אל עורך דין מקרקעין מבאר שבע אשר ייצג אתכם בעסקה, וכן הלאה.

עורך דין מהאזור

 

עורך דין מומחה והקצאת סיכונים

כאשר בוחרים עורך דין לייצוג בעסקת מקרקעין, אין להתפשר על איכותו ומיומנותו של עורך הדין. כאמור, עסקת מקרקעין משלבת רבדים משפטיים רבים. ראשית, על עורך הדין להבין בדיני הקניין, לבחון את מצבו המשפטי של הנזק, את סטטוס הרישום שלו וכן הלאה. שנית, עליו להיות מיומן ומנוסה בעריכת חוזים לשם חתימה על חוזה המכר עם הקונים.

מעבר לכך, על עורך הדין להיות בקיא בדיני המס. מיסוי מקרקעין הינו תחום משפטי סבוך ומורכב המושפע משלל גורמים. ללא התמחות מעמיקה בדיני המס, תועלת עורך הדין תהיה מוגבלת. לבסוף, עורך הדין יצטרך להכיר את הדינים המקומיים, לדעת אם חלים היטלים בעת רכישת דירה, האם הרשות המקומית מחייבת לעמוד בתקנות מסוימות וכן הלאה.

לאור כל האמור, ברור מדוע לא ניתן להתפשר על עורך דין אשר עסקאות נדל"ן ומקרקעין אינן עיקר עיסוקו ולחם חוקו. רק עורך דין שכזה אשר עונה על קריטריונים אלו, וכן מכיר את השטח, יוכל לייצג אותנו באחריות ובבטחה בעסקת המקרקעין. כמו כן, חשוב לבחור בעורך דין בעל גישה דומה לזו שלכם באשר להקצאת סיכונים ונטילתם.

 

לסיכום

לסיכום, יש לבחור עורך דין לעסקאות במקרקעין על פי שלושה קריטריונים עיקריים. ראשית, יש לוודא כי עורך הדין פועל באזור בו נערכת העסקה ומכיר את מאפייניו הייחודיים. שנית, יש לבחור בעורך דין מיומן ומנוסה. לבסוף, יש ליצור תיאום באשר לרמת החשיפה הרצויה לסיכונים בחוזה.

עורך דין מומחה והקצאת סיכונים

 

אודות המחבר
משרד עו"ד כפיר דיין דובב
משרד עו"ד כפיר דיין דובב

עו”ד כפיר דיין דובב עוסק כעו”ד תביעות אובדן כושר עבודה, עו”ד רשלנות רפואית, תביעות סיעוד, דיני עבודה וביטוח פנסיוני. מייסד המשרד עו”ד דיין דובב שימש משך שנים רבות כמנהל בכיר באחד ממנהלי ההסדרים הפנסיוניים הגדולים במשק וכן בסוכנויות ביטוח פרטיות, ומכיר את התחום לפרטי פרטיו גם בצדו המשפטי וגם בצדו המעשי.

עו”ד דיין דובב ליווה מאות רבות של הליכים בתחומי תביעות ביטוח, רשלנות רפואית ודיני עבודה. עו”ד דיין דובב מרצה במכללת פרקטיכל המקיימת קורסים מקצועיים לעורכי דין פעילים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
מה ההבדל בין הליך גישור להליך בוררות?

סכסוכים משפטיים ומחלוקות עסקיות הם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים. ברם, לעיתים קרובות הליכים משפטיים פורמליים הם יקרים, ממושכים ומתסכלים. במאמר זה נבחן את ההבדלים

הוזמנתי לחקירת מצ"ח מה עושים?

חקירת מצ״ח היא עניין נפוץ למדי. קורה וחייל נקלע למצב לא פשוט כזה או אחר המצריך חקירה. באופן עקרון מצ״ח רשאים לפתוח חקירה נגד כל

עו''ד כפיר דיין דובב
עו”ד זכויות רפואיות כפיר דיין דובב

משרד עו"ד כפיר דיין דובב שם לו למטרה להילחם את מלחמתכם. אנו נרתום את הניסיון והידע המקצועי שלנו על מנת לוודא כי זכויותיכם נשמרות, נסייע לכם לקבל את הכספים המגיעים לכם, ונפעל בנחישות חסרת פשרות לקבלת הפיצוי המרבי עבורכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?